Sıkça Sorulan Sorular

Ana sayfamızda sağ üst köşeden "Üye Ol" butonuna tıklayın 

Açışlan sayfadan gerekli kutucukları doldurun 

Üye Ol'a tıklayın 

Ve Krem Eldiven ailesine hoş geldiniz! 

Ödemelerinizi KREDİ KARTI, HAVALE ya da KAPIDA ÖDEME seçenekleri ile yapabilirsiniz. 

Tüm siparişlerinizde, KARGO BEDAVA! 

Siparişleriniz, siparişin verildiği aynı iş günü içerisinde kargoya verilir ve ortalama 3 iş günü içerisinde teslimatı gerçekleştirilir.

Soru: Krem Eldiven’i kuru cilde mi uygulamalıyım?

Krem Eldiven’i her kullanmada temiz ve kuru cilde uygulamalısınız.

 

Soru: Krem Eldiven’i ne kadar miktarda sürmeliyim?

Krem Eldiven`i iki fasulye büyüklüğünde (2-2.5ml) sürmeniz gerekli korumayı sağlayacaktır.

 

Soru: Krem Eldiven kıyafetime veya yiyeceğime bulaşır mı?

Hayır. Krem Eldiven cildin dış tabakasındaki ölü hücrelere bağlanır ve cildin dış tabakasının bir parçası haline gelir. Cilt tarafından emildikten sonra cildin doğal deri değiştirme süreci ile vücuttan atılır. Deri değiştirme sürecinde ölü deri hücreleri, sürekli olarak mikroskobik seviyede soyularak vücuttan atılır. Krem Eldiven bu doğal sürece engel olmaz, aksine bu doğal sürecin bir parçası haline gelerek ciltten atılır.

 

Soru: Krem Eldiven ellerimi yıkadığım zaman çıkar mı?

Hayır. Krem Eldiven su geçirmezdir. Cildin dış tabakasına bağlanarak cildin bu tabakasının bir parçası haline geldiği için ciltten yalnızca "doğal deri değiştirme" sırasında atılır. Krem Eldiven sıklıkla el yıkamanın, deterjanlara ve dezenfektanlara çokça maruz kalmanın yarattığı tahriş ediciliğe ve kuruluğa karşı KORUNMA için üretildi. Dolayısı ile doktorlar, dişçiler, hemşireler ve elleri ya da ciltleri sürekli suya ve temizleyicilere temas eden kişilerin ciltleri Krem Eldiven ile en yüksek seviyede korunur.

 

Soru: Krem Eldiven'i ne kadar sıklıkla kullanmalıyım?

Krem Eldiven ciltte en az 4 saat süreyle kalır ve 12 saate kadar koruma sağlar. Ancak 4. saatten itibaren cildin doğal deri değişim süreci nedeniyle Krem Eldiven'in oluşturduğu koruma kalkanını bozacak kadar deri hücresi dökülmüş olur. Bu sebepten dolayı maksimum koruma için 4 saatte bir yeniden uygulanmalıdır.

 

Soru: Krem Eldiven'i sürdükten sonra cildim terler ve nefes alır mı?

Evet. Krem Eldiven cildinizdeyken cildiniz hem terler hem de nefes alır. Cildin dış tabakası, işlevini düzgün bir şekilde gerçekleştirebiliyorsa Krem Eldiven ek yönlü bariyer görevi görür. Bu sayede bir yandan tahriş edicilerin cildin alt katmanlarına girmesini önler, diğer yandan da cildin nefes almasını sağlar. Tahriş ediciler, sert sabunlar, dezenfektan gibi antibakteriyel maddeler, cildin doğal yağlarını ve nemini ciltten uzaklaştırır. Krem Eldiven cildin dış katmanında görünmez bir KALKAN oluşturarak cildin dış tabakasının doğal dengesini korumasına ve cildin dış katmanının işlevini düzgünce yerine getirmesine yardımcı olur. Krem Eldiven, hasarlı cildin nem kaybına sebep olan bu tahriş edicilerin cilde nüfuz etmesine engel olarak cildin nemini korurken, cildin nefes almasına engel olmaz. Hatta Krem Eldiven, ciltteki gözeneklerin, bu kimyasallar tarafından tıkanmasına engel olarak cildin daha rahat nefes almasını sağlar.

 

Soru: Krem Eldiveni çok zararlı kimyasallara karşı korunmak için kullanabilir miyim?

İşiniz gereği, eldiven kullanımının gerekli olduğu belirtiliyorsa, siz de buna uygun şekilde güvenlik önlemlerini almalısınız. Ancak kullanacağınız eldivende zararlı kimyasallardan kaynaklı oluşabilecek hasarlara karşı cildinizi korumak için Krem Eldiven kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

 

Soru: İş yerinde çalışırken koruyucu eldiven giymek zorundayım ve bu eldiven ellerimi kurutuyor, alerjik reaksiyona sebep oluyor. Krem Eldiven kullanmak faydalı olur mu?

Evet. Eldiveni giymeden Krem Eldiveni elinize sürün ve kurumasını bekleyin. Krem Eldiven kimyasal madde uygulanmış ya da lifli eldivenlerin elinizi kurutmasını ve alerjik reaksiyon oluşturmasını önler.

 

Soru: Krem Eldiven antibakteriyel maddeler içerir mi?

Hayır. Krem Eldiven antibakteriyel maddeler içermez. Krem Eldiven cildinizi tahriş edicilere karşı korumak için formüle edilmiştir. Antibakteriyel maddeler hassas cildi olan bazı insanlara rahatsızlık verebilir. Doktorlar, hemşireler ve hastane personelleri sıklıkla antibakteriyel dezenfektanlar kullanmak zorundadırlar. Krem Eldiven bu dezenfektanların tahriş edici ve kurutucu özelliklerine karşı koruma sağlar.

 

Soru: Krem Eldiven kortizon içerir mi?

Hayır. Krem Eldiven kortizon içermez.

 

Soru: Krem Eldiven'i yüzüme veya vücudumun başka yerlerine uygulayabilir miyim?

Evet, Krem Eldiveni bütün cildinizde kullanabilirsiniz. Sadece her krem ve kozmetik üründe olduğu gibi gözle temasından kaçının.

 

Soru: Krem Eldiven’i sürdükten sonra ellerimi ağzıma götürebilir miyim?

Evet. Krem Eldiven toksik madde içermediğinden zehirli değildir. Krem Eldiveni sürdükten sonra tam kurumadan önce elinizden çıkarsa ve yutulursa tamamen güvenlidir.

 

Soru: Krem Eldiven’i güneşten korunmak için kullanabilir miyim?

Krem Eldiven’in orijinal formülasyonunda güneş koruyucu yoktur ancak yakında Krem Eldiven`in güneş koruyuculu (SPF) kremi de Türkiye’de satışa sunulacaktır.

 

Soru: Krem Eldiven Vegan bir ürün mü?

Evet, Krem Eldiven Vegan bir üründür.

 

Doktorum tedavi kapsamında ilaç verdi. Bu ilaç yerine Krem Eldiven kullanabilir miyim?

Hayır. Doktorunuzun reçete ettiği bir ilaç kullanırken Krem Eldiven kullanmaya başlıyorsanız, Krem Eldiven’le birlikte doktorunuzun reçete etiiği o ilacı kullanmaya devam etmelisiniz. Krem Eldiven bir ilaç değildir, tedavinize yardımcı bir üründür.

 

Krem Eldiven'in etkisini ne kadar zamanda görürüm?  

Pek çok insan, Krem Eldiven’i düzenli kullanmaya başladıktan itibaren birkaç gün içinde, cildinde olumlu sonuçlar gözlemlemeye ya da hissetmeye başlar. Bazı durumlarda gözle görülür etkinin ortaya çıkması birkaç günden daha uzun sürer.  En iyi sonucu almak için, Krem Eldiven’i 4-12 saatte bir temiz ve kuru cilde uygulamayı ihmal etmeyin.

 

 

Evet. Klinik olarak test edilmiş olan hipoalerjenik içeriğinin tamamı FDA’in en güvenilir içerikler listesinde yer aldığı için 6 ay üstü çocuklarda güvenle kullanılabilir. 6 ay altı çocuklarda ise doktor tavsiyesi ile kullanılması önerilmektedir. 

Krem Eldiven'i yüzünüzde ve tüm cildinizde uygulayabilirsiniz.