Alerjenler ya da Yaş İlerlemesi ile Ortaya Çıkan Sebum Salgısı Düzensizliği

 

Sebum

Yağ bezleri normalde sebum adı verilen bir madde salgılarlar. Bu salgı bildiğimiz yağ özelliklerini taşır ve amacı cildi korumaktır. Yağ bezlerinin önemli kısmı vücutta kıl köklerinin (foliküllerin) içinde yer alırlar ve salgı bu kıl kökünün yüzeyine olur. Sebum içeriği bir takım yağ asitlerinden oluşur ve cilt pH'sı bu sayede 5.5 seviyesinde tutulur. Bu asidik özelliğe cildin doğal asit mantosu denilir. Cildin doğal asit tabakasını korumak için dermokozmetik ürünler ve cildin pH seviyesi ile uyumlu ürünler kullanmak gerekir.

 

Sebum salgısı yeni doğan bebeklerde dahi çok önemli görevler üstlenir. Yaş ilerledikçe sebumun miktarı ve içeriğindeki maddeler değişiklik gösterir. Sebum kalitesi ve miktarı yaş ilerledikçe azalır. Bu nedenle yaşlandıkça cilt kuruluğu artar. Bunun yanında sebum salgı kalitesinin yaş ile bağlantılı olarak bozulması da, seboreik dermatit gibi , bazı rahatsızlıklara zemin hazırlar.

Cildin sahip olduğu koruyucu bariyeri sebum tabakasının incelmesi, cildin doğal nemini ve sağlıklı görünümün kaybolmasına neden olur. Yaşa bağlı olarak yada gündelik hayatta veya iş gereği sıklıkla kullanılan kozmetikler, kimyasal ürünler, dezenfektan maddeleri, temizleyiciler, sabunlar, anti bakteriyel maddeler ve hatta su bile cildimizin doğal koruyucu bariyer tabakasının sıyrılıp, cildin doğal yağını (Lipitlerini), enzimlerini ve nemini kaybetmesine neden olur.

Krem Eldiven, kalkan özelliği sayesinde cildin üzerindeki bu koruyucu tabakanın yok olmasını önlerken, tahriş edicilerin cilde temas etmesine engel olur. Cilde dışarıdan nem kazandırmaya çalışmak yerine cildin kendi hidrolipidik tabakasını koruyarak cildin doğal nemini ve yağlarını üretmesini sağlar. Böylece cildi en doğal yolla, yani kendi nemi ve yağları ile yumuşak, pürüzsüz ve elastik tutar. Krem Eldiven cilt sorunlarını ortaya çıkmadan önlemeye, sorunlu ciltleri ise korumaya yardımcı olur.

 

Krem Eldiven Ürünlerinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Test

Form Gönderimi

Tamam