Krem Eldiven Nedir?

Krem Eldiven, cildin doğal bariyerini kalkan gibi koruyarak, cildin kendi yağlarının, enzimlerinin ve neminin ciltte kalmasını sağlayan ve cildin dış katmanının koruyucu özelliklerini tamamen geri kazandıran bir cilt bakımı ürünüdür.

 

Cildin üzerinde oluşturduğu koruyucu katman bir kalkan görevi görerek cildin tahriş edici dış unsurlara karşı korunmasını sağlar. Bu koruyucu kalkan tahriş edicilerin cilde temasını engeller. Böylece Krem Eldiven, cilt problemlerini başlamadan önlemeye ve var olan cilt problemlerinin giderilmesine yardımcı olur.

 

 

Krem Eldiven Nasıl Korur?

 

Tahriş olmuş ve kurumuş cildin temel sebebi cildin sahip olduğu koruyucu bariyerinin zedelenerek altındaki doğal nemin ve yağın kaybolmasıdır. Gündelik hayatta ya da iş gereği sıklıkla kullanılan kozmetikler, kimyasal ürünler, dezenfektan maddeleri, temizleyiciler, sabunlar, anti bakteriyel maddeler ve hatta su bile cildimizin doğal koruyucu bariyer tabakasının sıyrılıp, cildin doğal yağını (Lipitlerini), enzimlerini ve nemini kaybetmesine neden olur.

 

Krem Eldiven, cildin dış tabakasındaki ölü hücrelere tutunarak, dış faktörlere ve çevreye karşı kalkan görevi görürken, cildin ürettiği doğal nemi ve yağları ciltte tuttuğundan dolayı cildin kendini onarmasına yardımcı olur. Böylece Krem Eldiven, tahriş edicilerin epidermisin iç katmanlarına temasını engelleyerek, cildi yumuşak, pürüzsüz ve esnek tutar. Krem Eldiven, kurumuş ve tahriş olmuş ciltlerde rahatlama sağlar.

 

Cildimiz, Doğal Koruma Kalkanımız

 

Sağlıklı bir cilt yumuşak, pürüzsüz ve esnektir. Cildin sağlıklı yapısını koruyan, cildin en dış tabakasıdır. Derinin dış tabakası, ölü cilt hücrelerinden ve doğal yağlardan oluşur. Bu dış tabaka, cilt katmanlarımızı tahriş edici maddelerden ve zararlı çevre etkilerinden korur. Cildin alt katmanlarında yer alan doğal yağların ve nemin üretilmesi için koruyucu görevi görür. Bu cilt hücreleri tabakası, çevreye karşı ilk savunma hattıdır ve cildi esnek, yumuşak, pürüzsüz tutan doğru nem seviyesini korur

 

Gündelik Yaşamın Cilt Üzerinde Etkisi 

 

Evde, iş yerlerinde ve günlük yaşamda sıkça maruz kalınan kozmetik, deterjan, sabun, anti bakteriyel maddeler, çözücü, temizleyici, kimyasal madde, dezenfektan, kir, yağ ve lateks eldiven tozu vb. tahriş edici maddeler; doğal nemini, lipitlerini ve enzimlerini kaybetmiş cildin alt katmanlarına nüfuz ederek, cildin bu doğal koruyucu tabakasının sıyrılıp atılmasına ve yok olmasına sebep olabilir. Bu durumda cilt daha çok kurumaya, tahriş olmaya, kaşınmaya, çatlamaya ve hasar görmeye açık hale gelir.

 

Krem Eldiven, kalkan özelliği sayesinde cildin üzerindeki bu koruyucu tabakanın yok olmasını önlerken, tahriş edicilerin cilde temas etmesine engel olur. Cilde dışarıdan nem kazandırmaya çalışmak yerine cildin kendi hidrolipidik tabakasını koruyarak cildin doğal nemini ve yağlarını üretmesini sağlar. Böylece cildi en doğal yolla, yani kendi nemi ve yağları ile yumuşak, pürüzsüz ve elastik tutar. Krem Eldiven cilt sorunlarını ortaya çıkmadan önlemeye, sorunlu ciltleri ise korumaya yardımcı olur.

 

Diğer Bilgiler 

 

  • Krem Eldiven, paraben, fitalat, triklosan, sodyum laurul sülfat (SLS), sodyum lauret sülfat (SLES), formaldehit, toluen, propilen glikol, salisilatlar, gluten, ilave koku, renklendirici, kayganlaştırıcı, süt ürünü, buğday, soya, bezelye, mısır, hayvansal ürünler, fıstık ve fındık İÇERMEZ.
  • Krem Eldiven vegan bir üründür, hayvanlar üzerinde denenmemiştir.
  • Krem Eldiven dermatolojik olarak test edilmiştir ve reçetelendirilebilir. Hipoalerjeniktir, gözenekleri tıkamaz, akne üretmez.
  • Tüm ham maddeleri FDA'in en güvenli maddeler listesindedir.
  • Bağımsız laboratuvarlar ve hastanelerce yapılan klinik çalışmalar, Krem Eldiven’in ameliyathane de dahil olmak üzere tüm hastane çalışanları tarafından güvenle kullanılabildiğini göstermiştir.
Test

Form Gönderimi

Tamam