• Krem Eldiven’in Diğer Nemlendiricilerden Farkı

  10.2.2020

  Krem Eldiven’in Diğer Nemlendiricilerden Farkı

   

  Kadın erkek fark etmeksizin, cildimizin her yaşta sağlıklı bir görünümde olmasını isteriz. Bu nedenle cildimize özen göstermeli, kalıcı ve doğal yöntemler ile cildimize iyi bakmalıyız. Bunun için yapılması gerekenlerin başında, cildimizi sürekli nemli tutmak gelir.

  Nemini kaybetmiş bir cildin dış tabakası, zamanla işlevini kaybederek cilt üzerinde çatlakların oluşmasına yol açar. Cildimizin sağlıklı bir yapıda ve pürüzsüz bir görünümde olmasının temel unsuru nem oranı olsa da, kullandığımız nemlendiriciler ile bu oranı sürekli korumak mümkün değildir.

  Sıradan nemlendiriciler, cildin kaybettiği nemi, içeriğindeki nem ile cilde dışarıdan yapay şekilde kazandırmaya çalışır ve cilt kuruluğu, tahriş olmuş veya çatlamış cildi tedavisine yardımcı olmaz. Diğer bir deyişle, vücudumuzun doğal sistemi içerisinde kendi nemini üretmeye devam etmesi, sıradan nemlendiriciler ile pek de mümkün değildir. Hatta sıradan nemlendiriciler, cilde, ciltte yeterli nem olduğuna dair yanlış mesaj vererek, cildin doğal nemini gün geçtikçe daha da az üretmesini sağlar. Bu sebeple sıradan nemlendiricileri kullanarak cilt kuruluğunun tedavisi mümkün değildir.

  Krem Eldiven, ciltle bütünleşerek, cildin üzerinde koruyucu bir kalkan oluşturur. Cildin doğal nemini ve yağlarını kaybetmesine sebep olan tahriş edicilerin cilde nüfuz etmesine engel olurken, cildin hidrolipidik tabakasını korur ve cildin kendi ürettiği nemin ve yağların ciltte kalmasını sağlar. Böylece cilt kendi doğal nemi ile cilt kuruluğunu gidermeye başlar, tahriş olmuş ya da çatlamış cildin onarılması mümkün olur.

  Ayrıca sıradan nemlendiricilerin içeriğindeki petrol ya da balmumu bazlı maddeler, cildin dış yüzeyini kaplayarak gözenekleri tıkar ve cildin nefes almasını ve terlemesini engeller. Oysa Krem Eldiven, cildin dış katmanının bir parçası olduğundan, cilt sağlıklı bir şekilde nefes almaya ve terlemeye devam eder.

  Nemlendirici olarak çantanızda bulundurabileceğiniz Krem Eldiven, su ile çıkmaz fakat ölü deri ile birlikte ciltten atılır. Uygulandığı bölgelerde 2 dakika içerisinde varlığını unutacağınız Krem Eldiven’den en etkili sonucu alabilmek için, gün içerisinde 4 saatte bir 1-2 fasulye büyüklüğünde sürebilir ve 12 saate kadar koruma sağlayabilirsiniz. Krem Eldiveni, yüz dahil cildinizin tüm bölgelerine uygulayabilirsiniz.